UPGRADE (XUP)

ICO Analiz
3 min readJun 6, 2022

UPGRADE hakkında

“UPGRADE”, NFT Koleksiyoncularının NFT’lerinin değerini artırmalarına ve ardından yaratıcılıklarını sergilemelerine olanak tanıyan bir araçlar ekosistemidir.

NFT Koleksiyoncularının ve NFT Sanatçılarının NFT endüstrisini bir sonraki seviyeye taşımasına yardımcı olacak bir araç koleksiyonu. Ana konsept Topla, Yükselt ve Kazan’dır. Başkalarının eserleriyle birleştirmek, daha da değerli olan yeni bir NFT parçasıyla sonuçlanır.

Aynı zamanda, NFT Sanatçıları, birbirlerinin yaratıcılığını sonsuz bir şekilde geliştirmek için NFT’yi başkalarına satmak için Yaratıcı Mağazalarını açabilirler.

Özellikler

UPGRADE Ekosistemi

Toplamak

Kullanıcılar, amaç veya UPGRADE ve nadirlik takibi için NFT toplayabilir.

Güncelleme

NFT’yi diğer insanların çalışmalarıyla birleştirerek zenginleştirmeye yardımcı olan araçlar, daha da değerli olan yeni bir NFT Sanatçısı eseriyle sonuçlanır.

Para kazanmak

NFT Koleksiyoncuları, NFT’lerini UPGRADEk için NFT’yi başkalarına kiralayarak para kazanmak için NFT’yi listeleyebilir. NFT Koleksiyoncuları, yeni NFT UPGRADE’sini sattıklarında adil bir telif hakkı alabilirler.

Yaratıcı Mağaza

NFT Sanatçılarının NFT’lerini kiralamak veya diğer NFT Koleksiyoncularına satmak için listeleyebilecekleri pazar yeri

Teknik bilgi

UPGRADE Platformu, aşağıdaki gibi birkaç çalışma bölümünden oluşacaktır:

Blok zinciri

Başlangıçta, platform Ethereum üzerinde çalışacak. En güvenilir ve popüler Blockchain‘dir ve birçok değerli işlem ve NFT parçasına sahiptir.

Ardından, gelecekte BSC, Solana, Tezos vb. için uygun olan başka bir ağı destekleyin.

Akıllı Sözleşme Katmanı

Katman-1 NFT

ERC-721 : Takas Edilemez Token Standardı

Hepinizin bildiği gibi, NFT standart ERC-721 formatında çalışır.

ERC-1155 : Çoklu Token Standardı

Hepinizin bildiği gibi, NFT’ler bazen ERC-721 standardı ile birlikte ERC-1155 standardı şeklinde çalışır.

Orijinal İçerik Oluşturucu Platform Ücreti (OpenSea Sözleşmesi gibi)

Bu konsept, UPGRADE sisteminin NFT parçalarını tasarladığı heyecan verici bir noktadır. UPGRADE’den sonra, sahipler ve sanatçılar için hala bir pay oranı korur ve NFT yayın aracı olan platform (örneğin, OpenSea) hala alır. Yeni parçalar satıldığında pay aynı kalır.

Katman-2 NFT

ERC-20 : XUP Simgesi

UPGRADE Ekosisteminin Yerel Simgesi, Katman-2 NFT’lerinin adil bir şekilde telafi edilmesinin ana bileşenidir.

UPGRADE NFT Şeması

Ana DAO’dan (Dağıtılmış Özerk Kuruluş) bir grup, ilgili kişilere Telif Ücreti katkılarından adil bir pay uyguladı. Hem eser sahibi, hem sanatçı hem de eser sahibi (Prop Owner) ile yeni esere ekleme yapabilir. Ve elbette, UPGRADE sürecinde mümkün olan en düşük kolaylık ve maliyet için en fazla gaz tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

XUP Token Telif Ücreti Programı

Bir grup birincil DAO (Dağıtılmış Özerk Kuruluş), Telif Ücretinin adil bir payını ilgili kişilere kaydeder ve dağıtır.

Uygulama katmanı

UPGRADE Tuval

Sahiplerin yaratıcılıklarına göre özelleştirebilecekleri NFT Toplayıcılarını UPGRADE araçları. Koleksiyoncular, başka bir NFT (ödünç) ile birleştirmek veya birleştirmek için iki NFT parçasını kullanarak UPGRADE yapabilirler. Ardından, orijinal çalışmayı korumayı veya sistemin orijinali yok etmesine izin vermeyi seçin.

UPGRADE Kazan (Ödünç Listesi)

NFT eser sahiplerinin işlerini kiralık olarak kaydetmelerini sağlayan bir araç. NFT, UPGRADE için yeni bir NFT’ye borç aldığında ve bu yeni parçayı sattığında, kiralayan da bir parça her satıldığında ücretten pay alır. Ayrıca, ödünç alınan NFT, yeni eserlerin yaratılmasını yok etmeyecektir. Bu araç, NFT koleksiyoncularının pasif gelir elde etmeye devam etmeleri için gerekli olacaktır.

UPGRADE Yaratıcı Mağaza

Sanatçılar, NFT çalışmalarını diğer NFT koleksiyonerlerine getirebilir ve bireysel koleksiyonerlerin çalışmalarını sergilemeleri için bir alan sağlayabilir. UPGRADElerinde yaratıcılıklarını göstermenin yanı sıra, herkes bile hangi UPGRADE parçalarının satabileceğini takip edebilir. Sonsuza kadar yeni yaratıcı kariyerler yaratmak için fırsatlar açmak.

Kullanıcı Kimlik Bilgileri Bağlantısı

Kullanıcının cüzdan sistemiyle bağlantıyı yönetmeye gelince, en popüler cüzdan olduğu için başlangıçta MetaMark ile bağlantıyı destekleyecektir.

UPGRADE Staking Programı

XUP Token’ın istikrarını ve likiditesini korumaya yardımcı olacak ve XUP Token sahipleri için uzun vadeli gelir elde edecek araçlar.

Kullanıcı Telif Ücreti Cüzdanı

UPGRADE topluluğundaki herkesin ilgili paydaşlarına Telif ücretlerinden adil bir pay almasına yardımcı olmak için çok önemli bir araçtır.

API Katmanını Aç

API’yi aç

Katman-2 NFT’lerinin sürdürülebilir dağıtımını sağlamak ve gerçek açık pazarı desteklemek için Open API, dünya çapındaki platformlar ve geliştiriciler için önemli bir araçtır. Sistemlerini UPGRADE Platformuna bağlayabilir ve sonsuz yaratıcılık getirebilirler.

Yönetim Platformu

Herkes, UPGRADE sistemini istedikleri yöne oylamak için görüşlerini ifade edebilir ve bir teklif oluşturabilir. Ve her Teklif belirli bir eşiğe ulaştığında, Teklif bir sonraki adımda geliştirilmek üzere seçilecektir. Bu yaklaşım, tüm UPGRADE toplumunun sürekli gelişmesini ve yeni yaratıcı fikirlere açık olmasını sağlayacaktır. UPGRADE toplumunun uzun vadede sürdürülebilirliğine katkı sağlayacaktır.

Jeton dağıtımı:

 • Ön Satış — %10
 • Kamu Satışı — %30
 • Yönetim : Stake & Ödül — %15
 • Yönetim : Likidite — %10
 • Pazarlama ve Airdrop — %10
 • Şirket ve Çalışan — %25

Fon tahsisi:

 • Geliştirme — %35
 • Pazarlama — %23
 • Araştırma : Pazar ve Mühendis — %13
 • Operasyon Yapısı — %12
 • Yedek Fon — %10
 • Hukuk & Danışmanlık — %7

--

--

ICO Analiz

ICO Analiz sitesi yeni çıkan kripto projeler, ICO, IDO, IEO, IGO tanıtımlarının yapıldığı Türkiye’nin ilk analiz sitesidir.